Każde obuwie wymaga odpowiedniego czyszczenia, by służyć długo i przez ten cały czas móc świetnie się prezentować. Właściwa pielęgnacja zależy przede wszystkim od dobrania metod pasujących do danego rodzaju materiału, z którego buty są zrobione. Niektóre można wyprać w pralce, inne należy wypastować, jednak jak czyścić zamszowe buty, które bardzo ławo ulegają zniszczeniu przez zbyt mocne tarcie lub wilgoć? Nie jest to trudne, jeśli poznamy kilka prostych zasad, jak o nie zadbać. Ta wiedza pozwoli na cieszenie się długotrwałą świeżością i nowym wyglądem obuwia z tego wyjątkowego materiału.

Czytaj dalej

Jakie buty do czerwonej sukienki?

Opublikowano: 19-07-2023

Nie ulega wątpliwości, że mnóstwo kobiet kocha czerwień. Uwielbia ją w każdej postaci, od stroju, przez dodatki typu torebka czy biżuteria, po makijaż. Nie zawsze jednak wiemy, czy do tej odważnej barwy pasuje inna, czy może będzie to niekorzystny zestaw. Taki dylemat dotyczy m.in. stylizacji na uroczyste wyjścia, w tym na wesele. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak dobrać kolor butów do czerwonej sukienki, aby stworzyć stylową kreację.

Czytaj dalej

Czyste, zadbane i eleganckie obuwie jest dopełnieniem każdej starannie przygotowanej stylizacji. To również synonim prestiżu, a także dobrego gustu. Współcześnie ogromną popularnością cieszą się białe buty, które w szczególności pokochały kobiety na całym świecie. Kolor ten nie tylko pozwala na stworzenie ciekawych, modnych i gustownych outfitów, lecz również na dopełnienie wielu współczesnych kreacji niemalże w każdym stylu.

Czytaj dalej

Jakie buty do biegania?

Opublikowano: 19-07-2023

Od właściwego doboru obuwia zależy komfort, skuteczność, a także bezpieczeństwo joggingu. Jakie buty do biegania w terenie albo po asfalcie wybrać? Jakie czynniki wziąć pod uwagę, poszukując dobrego modelu? Podpowiadamy.

Czytaj dalej