Buty na kolację wigilijną. Elegancja czy wygoda?

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych wieczorów w ciągu roku. W tym szczególnym dniu spotyka się cała rodzina przy jednym stole, aby wspólnie świętować. Ten wyjątkowy czas chcemy spędzić z rodziną w sposób szczególny i uroczysty. Dlatego warto tego wieczoru założyć odpowiednią stylizację oraz dobrać dodatki. Wiele osób często zastanawia się, jakie buty założyć na wigilię, wygodne, czy eleganckie? W tym tekście postanowiliśmy zawrzeć kilka cennych wskazówek, które okażą się pomocne podczas dobierania obuwia.


Elegancki dress code a buty na wigilię


O tym, czy założyć eleganckie, odświętne kreacje i dodatki decyduje charakter uroczystości. Nie należy zakładać, że wybierając eleganckie buty, trzeba rezygnować z komfortu i męczyć się w niewygodnym obuwiu. Nawet starannie dobrane szpilki mogą zagwarantować maksymalny komfort podczas ich długotrwałego noszenia.


W zależności od tego, czy wigilia odbędzie się w kameralnym gronie lub w luźnej, sielskiej atmosferze, czy może będzie bardzo wystawną uroczystością warto dostosować swoją stylizację. Dobór obuwia na kolację wigilijną i na święta Bożego Narodzenia będzie uzależniony od rodzaju kreacji, która zostanie założona.


Do eleganckiej białej bluzki i ołówkowej spódnicy warto włożyć buty na obcasie z zakrytymi palcami oraz piętami lub kozaki na niewielkiej szpilce. Podobnie do małej czarnej można wybrać buty na wigilię w estetyce tradycyjnej. Świetnie sprawdzą się tu czółenka, w zależności od indywidualnych preferencji mogą to być modele na niskim lub na wysokim obcasie. Wszystko zależy od sukienki lub od spódnicy, jaka zostanie założona.


Wygodna i luz – jak wybrać komfortowe buty na kolację wigilijną?


Wybierając się na uroczystość w gronie osób, w którym panuje bardzo luźna, swojska atmosfera można założyć nieco mniej zobowiązującą stylizację, a tym samym wybrać ultrawygodne obuwie! Może to być sweter z reniferem lub z innymi wzorami bożonarodzeniowymi i spodnie materiałowe, a buty na święta na płaskiej podeszwie. Do tego typu stylizacji warto założyć białe lub czarne botki typu trapery. Mogą to być modele z zamszu, z ekoskóry lub lakierowane.


Jeśli uroczystość wigilijna będzie miała charakter luźny, nastawiony na spędzenie czasu w wesołej, sielskiej, rodzinnej atmosferze warto zawsze postawić na wygodne obuwie. Może po kolacji cała rodzina zdecyduje się wybrać do kościoła na Pasterkę lub na wieczorny spacer po okolicy. Warto skonsultować z najbliższymi tego typu propozycje, aby wybrać odpowiednie obuwie.


Buty na kolację wigilijną w odpowiedniej kolorystyce


Dobierając obuwie na wigilię oraz na święta Bożego Narodzenia, należy je dopasować pod względem kolorystycznym. Liczy się nie tylko wybór fasonu, kształt, i rodzaj podeszwy oraz wysokość obcasów, lecz także kolor oraz wzornictwo. Jeżeli nie wiadomo, jakie buty na święta wybrać, wówczas warto postawić na neutralną kolorystykę.


Prawie do każdej kreacji pasuje kolor czarny, szary, popielaty lub granatowy. Jednak w przypadku świątecznych stylizacji czasami można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Buty w odcieniu dojrzałej wiśni, burgundu, zieleni, odcienie fioletu, a także modele z połyskującym brokatem pozwolą dopełnić wiele stylizacji w sposób efektowny i wyjątkowy.


Jeśli chodzi o buty na kolację wigilijną, to świetnie sprawdzą się również modele w kolorze śnieżnej bieli, a także tonacje brązowe lub beżowe. W końcu święta Bożego Narodzenia wszystkim kojarzą się z piernikami, czekoladą, śniegiem, a także czerwonymi i srebrnymi kolorami. Szukając butów na wigilię, można w zależności od indywidualnych potrzeb estetycznych, zdecydować się na modele z futerkiem lub z perełkami.


Reasumując, osoby zastanawiające się, jakie buty na kolację wigilijną założyć, powinny przede wszystkim zorientować się, jaki charakter będzie miała uroczystość. Następnie wystarczy dobrać właściwą parę do stylizacji, lecz nigdy nie na odwrót. Należy zawsze pamiętać o tym, że obuwie to dodatek dopełniający całość kreacji.